Vážení spolubčané,

dle nařízení vlády bude tělocvična od 18. prosince 2020 až do odvolání uzavřena. 

 Děkujeme za pochopení

 

Pokud máte zájem zarezervovat si tělocvičnu nebo víceúčelové hřiště, tak prosím vyberte jednu z níže uvedených možností.

 Jakým způsobem provést rezervaci naleznete na stránce jak rezervovat

 

Tělocvična

Objekt tělocvičny byl vybudován za účasti státního rozpočtu z dotace Ministerstva financí České republiky v rámci programu "Podpora rozvoje a obnovy materiálně technické základny regionálního školství". Jedná se o jednopodlažní budovu o rozměrech 20 x 63 m, která stavebně a komunikačně navazuje na objekt základní školy a mateřské školy.

Přístavba obsahuje vlastní tělocvičnu o rozměrech 19 x 32 m, její zázemí a nové šatny základní školy. Tělocvična umožňuje provozovat sporty jako je kopaná, volejbal, nohejbal, badminton, florbal, tenis, házenou, basketbal. Prostory tělocvičny využívají žáci základní školy a mateřské školy, studenti střední školy hotelnictví, gastronomie a služeb, spolky naší obce a občané pro své volnočasové aktivity. Uskutečňují se zde sportovní soutěže a turnaje.

Víceúčelové hřiště

Sportovně rekreační areál "Baumšula" byl vybudován s pomocí operačního programu ROP NUTS II Moravskoslezsko v rámci prioritní osy "Rozvoj venkova". Předmětem projektu bylo vydování sportovního areálu se dvěmi víceúčelovými hřišti o rozměrech 36,6 x 36,6 m pro volejbal, nohejbal, tenis, basketbal, minikopanou a streetball.

Pro hasičské sporty slouží běžecká dráha o délce 90 m. Děti mohou využít dětský koutek s herními prvky, lanovou dráhou a mobiliářem.

Zregenerováním dosud nevyužívané plochy došlo díky projektu k využití pro volnočasové aktivity občanů, spolkovou činnost a také výuku škol.